Spread the love

דברים שלא יגלו לכם בקורסים למנעולנות

נודה על האמת, לפני כתיבת פוסט זה התלבטנו קצת. זאת כי אנו סבורים שרכישת יידע ומיומנות טכנית היא דבר חיוני נחוץ ומועיל לכל אדם, הן בהיבט של תפקוד בחיי היום יום והיכולת לפתור בעצמנו תקלות בסביבתנו והן בהיבט התעסוקתי, שכן רקע והבנה טכנית משפרים את הסיכוי למציאת תעסוקה.

מה ששכנע אותנו בכל זאת להביא בפניכם את הדברים הוא האופן שבו מנצלים חלק ממוכרי הקורסים הנ"ל את מצוקת המגזר החלש והנואש ביותר, מובטלים שאינם מצליחים להשתלב תקופה ארוכה בעבודות מבוקשות ששכר הולם בצדן. המדובר באנשים חיוביים אך בדרך כלל חסרי אמצעים שלמען התקווה להתפרנס בכבוד מוכנים לשלם מאמצעיהם הדלים את שכר הלימוד בקורס ואת יתר ההוצאות, לשנס מותניים, ללמוד מקצוע ולצאת לעבודה פיזית יומיומית.

לצורך ברור הנושא פגשנו מנעולנים בעבר ובהווה ובינהם גם את רמי מנס ציונה, כיום בן 45, שהנו בוגר קורס של אחד ממוכרי האשליות בתחום המנעולנות.

בפגישה עם רמי ראינו אדם עצוב ומאוכזב. 'אני מאחל ל...(השם שמור במערכת) שאת ה 6,000 ש"ח שלקח ממני עם השקרים שלו יוציא על תרופות. שלושים מליון ש"ח הוא עשה על חשבון אנשים תמימים כמוני שהאמינו לו'. אמר במרירות.

'איך הגעת אליו?' שאלתי

'למנעולנות הגעתי לפני שנתיים אחרי ששמעתי את הפרסומת שלו ברדיו. אני לא מבין למה אין אף אחד שמונע מאנשים כאלה למכור את הקורסים שלהם ולהוציא כספים מאנשים על סמך שקרים.'

'מה, הוא לא לימד אותך את מה שהוא הבטיח?'

'אתה זוכר את השיר הישן של להקת כוורת, יו-יה? זה שמספר על ההוא ש"למד שחייה בהתכתבות אצל מציל ידוע וכשנכנס לים תוך שניות הוא נעלם"?, אז כאן מדובר במשהו דומה. הוא שלח במייל קובץ עם סרטוני הדרכה והרצאות שלו. אחר כך, כשסיימתי לראות את הסרטונים הוזמנתי למפגש מעשי של ארבע שעות שהתקיים בחנות מנעולים ששייכת לו. המדריך היה אחד העובדים, בחור בן 25 שבעצמו סיים את הקורס לפני שנה. נתן לי לפרק ולהרכיב שני סוגים של מנעולים שהיו מותקנים על דלתות הדרכה בחנות וגם הראה לי איך לפתוח את הפורד פייסטה הישנה שלו עם מוט ברזל דק. בזה הסתכם כל החלק המעשי של הקורס.

אבל על זה הצלחתי להתגבר איכשהוא. אחרי כמה פשלות שקרו לי אצל לקוחות שהזמינו אותי לבצע אצלם עבודות. מזל שאני בוגר בית ספר מקצועי ויודע להשתמש בכלי עבודה. היו פעמים שהגעתי ללקוח ולא ידעתי מה עושים עם סוג המנעול שבו נתקלתי, איך לפרק את המנעול או במקרים אחרים איך לפרוץ אותו. עבודות שהיו צריכות לקחת חצי שעה-שעה לכל היותר נמשכו לפעמים שעתיים וחצי עד שלמדתי מה עושים.

'אז אני מבין שהטענה שלך כלפיו היא שהוא מכר לך ביוקר קורס אינטרנט שטחי שלא לימד אותך את כל מה שאתה צריך ולא נתן לך הדרכה מעשית ראויה כפי שהיה חייב לתת.'

לא רק. אם זו הייתה הבעייה העיקרית לא הייתי נפגש אתך כאן היום. הייתי משלים בעצמי את היידע והניסיון שהוא לא נתן בקורס שמכר לי וממשיך הלאה.

השקרים שלו בפרסומת המכירה ברדיו, בסרטוניי האינטרנט ובמחירון העבודות שהוא נתן לי גרמו לי נזק גדול. אלה שבגללם שילמתי לו 6,000 ש"ח, ועוד 3,500 ש"ח על כלי עבודה ומנעולים שקניתי ממנו, ועוד 2,000 ש"ח ששילמתי על כלי עבודה שקניתי במקום אחר, ועוד 4,000 ש"ח ששילמתי לגוגל על פרסום וקליקים ועוד 1,500 ש"ח ששילמתי עבור מגנטים עם פרסום, ועוד 1,000 ש"ח ששילמתי למישהו כדי שיחלק ויצמיד את המגנטים לדלתות בבבניינים, ועוד 3,000 ש"ח ששילמתי על עוד מנעולים שהייתי צריך בהמשך.

סך הכל הוצאתי יותר מ 20,000 ש"ח כדי לגלות שהגעתי לתחום מוצף, יש המון מנעולנים שנלחמים על כל עבודה קטנה והלקוחות כבר לא מוכנים לשלם את מה ששילמו לפני מספר שנים עבור אותן עבודות. מנעולן שעובד מהבית עם הרכב הפרטי, גם בשעות הערב והלילה ויקפיד לפרסם כל הזמן, ירוויח בשנה הראשונה שלו במקצוע אחרי כל ההוצאות - בסביבות 3,000 ש"ח לחודש, לפעמים פחות.

מדובר בעבודת שטח, עבודה פיזית. אתה נמצא בכבישים לא מעט, נאבק למצוא חנייה, סוחב ארגז כלים וציוד כבדים, לפעמים בבניינים ישנים בלי מעלית, או הולך עם העגלה והציוד מרחק לא קצר עד הבניין כי לא תמיד יש חנייה קרובה למקום המגורים של הלקוח. אבל אם היה תגמול כספי במנעולנות כמו שהיה פעם, לפני שנים, לפני שצצו בתי הספר למנעולנות שהציפו את השוק, הייתי מתמודד עם הקשיים וממשיך.

לרוע המזל, את השקרים שהוא מוכר בפרסומים ניתן לגלות רק אחרי שמסיימים את הקורס, רוכשים את הציוד ומלאי המנעולים, משקיעים בפרסום ומתחילים לעבוד.

שקר גס מס' 1 - "בישראל יש 3 מיליון קריאות למנעולנים בשנה" - מתברר שהמספר האמיתי הוא פחות מרבע מכך. בנוסף יותר ממחצית מן הקריאות הולכות למנעולן "קבוע" שנתן כבר שירות לאותו לקוח בעבר. לכן הקריאות שיוצאות בפועל ומתחלקות בין המנעולנים המפרסמים הן כ 300,000 בשנה לכל היותר. עשירית ממה שמוכר האשליות הנ"ל טוען בפרסומים שלו.

שקר גס מס' 2 - "בישראל קיים מחסור במנעולנים. - האמת היא בדיוק הפוכה, בגלל קורסים כמו של מוכר האשליות הנ"ל שמוציאים מנעולנים בשיטת הסרט הנע השוק מוצף במנעולנים, רובם אינם מצליחים להתפרנס כלל ונפלטים מהמקצוע תוך זמן קצר לאחר אכזבה קשה, מפח נפש הפסדים כספיים ואובדן זמן יקר ומאמצים שהושקעו.

שקר גס מס' 3 - מנעולן שעובד מהרכב, ללא חנות, מרויח לפחות 10,000 ש"ח בחודש, בשעה עבודה ביום ויכול להרויח עד 30,000 ש"ח לחודש - זהו נתון שקרי ומנופח מאוד שנועד לפתות אנשים לרכוש את הקורס.

האמת היא שמנעולן חרוץ מתחיל ללא חנות שעובד מהרכב ומביתו מרוויח בממוצע בשנה הראשונה 2,000 - 3,000 ש"ח בחודש. אם הוא מסכים לעבוד בערב ובלילה, שאז חנויות המנעולים סגורות ויש פחות תחרות. זה סכום עלוב שיכול לשמש כהשלמת הכנסה אבל לא ניתן להתפרנס ממנו בימינו.

שקר גס מס' 4 - מחירון העבודות שהוא מסר לי נועד ליצור אשלייה של הכנסות נאות במקצוע המנעולנות והוא מנופח ושקרי לחלוטין. הלקוחות לא מוכנים לשלם אפילו חצי מהמחירים שרשומים שם. בנוסף ההוצאות על פרסום בגוגל, שבלעדיהן לא ניתן לקבל קריאות, הן גבוהות ולעיתים אוכלות את רוב הרווח מן העבודה. ומשלמים לפי קליק מחירים שבין 15 ל 70 ש"ח (!).

אתה קולט? מישהו לעיתים משוטט רק כדי לבדוק מחירים, וזה גם יכול להיות מנעולן מתחרה שלך, עושה קליק אחד ואתה משלם 50, 60, או 70 ש"ח. היו מקרים שיצאתי לעבודה ושכחתי לכבות את הפרסום בגוגל וכשחזרתי הבייתה גיליתי שמישהו עשה קליקים על המודעה שלי וכל הרווח מהעבודה שעשיתי הלך לגוגל. פשוט לא נשאר כלום.

'אתה מציג תמונה קשה. מישהו מוכר אשליות ומתעשר על חשבון התמימים והאומללים שבסך הכל רוצים להתפרנס בעבודה קשה. אבל אנחנו יודעים שיש מנעולנים שכן עובדים ומתפרנסים, איך אתה מסביר זאת?'

גם אני לא הבנתי בהתחלה איך זה קורה וזה גרם לי להתאמץ ולהשקיע יותר כספים וזמן. מתברר שיש שלושה סוגים של מנעולנים שעובדים ואיכשהוא מתפרנסים:

1. מנעולנים שכירים בחנויות מנעולים. אבל הם מועסקים היום בשכר שקרוב לשכר המינימום.

2. מנעולנים עצמאים שמחזיקים גם חנות מנעולים ושכפול מפתחות. רק צריך לציין שהקמה ואחזקה של חנות מנעולים ושכפול מפתחות היא יקרה וכרוכה בהוצאות רבות. עלויות ההקמה הן בין 150,000 ש"ח לחנות זעירה ועד ל 450,000 ש"ח לחנות רגילה.

3. מנעולנים עצמאיים שעובדים מרכבם הפרטי, אך יכולים להרשות לעצמם לעבוד שנה שנתיים בשכר זעום, מעין השלמת הכנסה לעבודה אחרת שהם עוסקים בה. אחרי שנה שנתיים של עבודה כבר יש לקוחות קבועים כמות העבודות שנכנסות גדלה וההוצאות על פרסום שבולעות את הרווחים יורדות. אבל גם אז התחרות רבה, הרווחים אינם גבוהים וההכנסות אינן גבוהות.

%d בלוגרים אהבו את זה: